הפכ

A Wikiszótárból, a nyitott szótárból
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Héber

Gyök

הפכ

ה-פ-כ Perfectum Participium Imperfectum Imperativus Infinitivus
Qal הָפַךְ הוֹפֵךְ יַהֲפֹךְ הֲפֹךְ לַהֲפֹךְ
Niph'al נֶהְפַּךְ נֶהְפָּךְ יֵהָפֵךְ הֵהָפֵךְ לְהֵהָפֵךְ
Hiph'il הֶהֱפִּיךְ מַהֲפִּיךְ יַהֲפִּיךְ הַהֲפֵּךְ לְהַהֲפִּיךְ
Huph'al הָהְפַּךְ מָהֳפָּךְ יָהֳפַּךְ - -
Pi'el הִפֵּךְ מְהַפֵּךְ יְהַפֵּךְ הַפֵּךְ לְהַפֵּךְ
Pu'al הֻפַּךְ מְהֻפָּךְ יְהֻפַּךְ - -
Hithpa'el הִתְהַפֵּךְ מִתְהַפֵּךְ יִתְהַפֵּךְ הִתְהַפֵּךְ לְהִתְהַפֵּךְ