Ugrás a tartalomhoz

AppleTalk

A Wikiszótárból, a nyitott szótárból


Főnév

AppleTalk (tsz. AppleTalks)

  1. (informatika) Az AppleTalk az Apple Computer által a Macintosh számítógépeihez kifejlesztett hálózati protokollok megszűnt, szabadalmaztatott csomagja . Az AppleTalk számos olyan funkciót tartalmaz, amelyek lehetővé teszik a helyi hálózatok csatlakoztatását előzetes beállítás vagy bármilyen központi útválasztó vagy szerver szükségessége nélkül. A csatlakoztatott AppleTalkkal felszerelt rendszerek automatikusan címeket rendelnek hozzá, frissítik az elosztott névteret, és konfigurálják a szükséges hálózatok közötti útválasztást.

Az AppleTalk 1985-ben jelent meg, és az Apple eszközök által használt elsődleges protokoll volt az 1980-as és 1990-es években. Az IBM PC-hez és kompatibilisekhez, valamint az Apple IIGS-hez is megjelentek verziók . Az AppleTalk támogatás a legtöbb hálózati nyomtatóban (különösen a lézernyomtatókban ), néhány fájlszerverben és számos útválasztóban is elérhető volt .

A TCP/IP térnyerése az 1990-es években az ilyen típusú támogatások többségének újbóli bevezetéséhez vezetett ezen a protokollon, és az AppleTalk támogatása a Mac OS X v10.6 2009-es kiadása óta nem támogatott. Az AppleTalk fejlettebb automatikus konfigurálási funkciói közül azóta a Bonjourban is megjelentek , míg a Universal Plug and Play hasonló igényeket szolgál ki.