Sablon:ro-conj-e

A Wikiszótárból, a nyitott szótárból
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ragozás[szerkesztés]

   ro-conj-e   (Third conjugation)
infinitive a {{{1}}}{{{2}}}e
gerund {{{1}}}{{{2}}}ând
past participle {{{1}}}s
number singular plural
person 1st person 2nd person 3rd person 1st person 2nd person 3rd person
indicative eu tu el/ea noi voi ei/ele
present {{{1}}}{{{2}}} {{{1}}}{{{2}}}i {{{1}}}{{{2}}}e {{{1}}}{{{2}}}em {{{1}}}{{{2}}}eţi {{{1}}}{{{2}}}
imperfect {{{1}}}{{{2}}}eam {{{1}}}{{{2}}}eai {{{1}}}{{{2}}}ea {{{1}}}{{{2}}}eam {{{1}}}{{{2}}}eaţi {{{1}}}{{{2}}}eau
simple perfect {{{1}}}sei {{{1}}}seşi {{{1}}}se {{{1}}}serăm {{{1}}}serăţi {{{1}}}seră
pluperfect {{{1}}}sesem {{{1}}}seseşi {{{1}}}sese {{{1}}}seserăm {{{1}}}seserăţi {{{1}}}seseră
subjunctive eu tu el/ea noi voi ei/ele
present să {{{1}}}{{{2}}} să {{{1}}}{{{2}}}i să {{{1}}}{{{2}}}ă să {{{1}}}{{{2}}}em să {{{1}}}{{{2}}}eţi să {{{1}}}{{{2}}}ă
imperative tu voi
affirmative {{{1}}}{{{2}}}e {{{1}}}{{{2}}}eţi
negative nu {{{1}}}{{{2}}}e nu {{{1}}}{{{2}}}eţi