קלל

A Wikiszótárból, a nyitott szótárból
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Héber

Gyök

קלל

ק־ל־ל א Perfectum Participium Imperfectum Imperativus Infinitivus
Qal קַל קַל יֵקַל קַל לָקֹל
Niph'al נָקַל נָקֵל יִקַּל הִקֵּל לְהִקֵּל
Hiph'il הֵקֵל מֵקֵל יָקֵל הָקֵל לְהָקֵל
Huph'al הוּקַל מוּקָל יוּקַל - -
Pi'el -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Pu'al -אין- -אין- -אין- - -
Hithpa'el -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
ק־ל־ל ב Perfectum Participium Imperfectum Imperativus Infinitivus
Qal -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Niph'al -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Hiph'il -אין- -אין- -אין- -אין- -אין-
Huph'al -אין- -אין- -אין- - -
Pi'el קִלֵּל מְקַלֵּל יְקַלֵּל קַלֵּל לְקַלֵּל
Pu'al קֻלַּל מְקֻלָּל יְקֻלַּל - -
Hithpa'el הִתְקַלֵּל מִתְקַלֵּל יִתְקַלֵּל הִתְקַלֵּל לְהִתְקַלֵּל